Perşembe, Haziran 20

ABD’den Rusya’ya akıllı telefon yasağı!

[ad_1]

Geçtiğimiz yılın başlarında Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimi, tüm dünyadaki dengeleri adeta alt üst etti. Elbette durum böyle olunca ABD ile ipler bir hayli gerildi. O dönemden beri yaptırımlar uygulayan ABD, bu listeye bir yenisini ekledi.

ABD, değeri 300 doları aşan akıllı telefonların Rusya’ya ihracatını yasakladı

ABD Ticaret Bakanlığı, Rusya ve Beyaz Rusya’ya uygulanan tedarik kısıtlamaları listesini güncelledi. Listede teknolojik ürünlerle ilgili olan düzenleme dikkat çekti. Düzenlemeye göre 300 dolardan fazla bir değere sahip olan akıllı telefonlar Rusya’ya ihraç edilmeyecek.

ABD Rusya

Öte yandan listede 750 doları aşan klima ve buzdolapları ile 100 doları aşan bulaşık makinesi, elektronik terazi, elektrik süpürgesi, mikrodalga fırın, kahve makinesi ve TV gibi birçok ürüne de ihracat kısıtlaması getirildi.

Z kuşağının tercih ettiği akıllı telefon markası belli oldu!

Z kuşağının tercih ettiği akıllı telefon markası belli oldu!

Financial Times’ın son raporu, Z kuşağının tercih ettiği akıllı telefon firmasının Apple olduğunu gözler önüne serdi.

AppleSamsungHuawei ve Sony gibi birçok teknoloji şirketi, Rusya’ya yaptırım uygulayan şirketlerin başında geliyor. Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden Xiaomi de bu listede yer alıyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde çıkan habere göre şirket, önemli bir gelir kapısı olan Rusya pazarına geri dönmek istiyor.

ABD Rusya

Ambargolarla mücadele eden Rusya, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru kendi işlemci teknolojilerini üretmeye başladığını duyurmuştu. Intel ve AMD’nin pazardan çekilmesiyle bazı Rus şirketler, yoğun bir çalışma içinde.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir