Salı, Temmuz 23

Apple, iPhone pil değişim ücretine zam yaptı!

[ad_1]

Uzun zamandır Apple’ın iPhone modellerinin pil değişim ücretine zam yapacağı konuşuluyordu. Bunun yanı sıra daha öncesinde şirketin de bir açıklaması oldu. Şimdi ise iPhone 14 serisinin dışındaki iPhone modellerinin garanti dışı pil servis ücretine zam geldi.

Apple, iPhone modellerinin pil değişim ücretini 540 TL artırdı

Teknoloji devi Apple, daha öncesinde de belirttiği gibi garanti dışı pil servis ücretine zam yaptı. Geçtiğimiz aylarda şirket, iPhone Onarımı ve Servisi sayfasına bir not ekledi. Bu notta ise pil servisi ücretlerinin 1 Mart’tan itibaren artırılacağını ifade etti.

Apple, iPhone pil değişim ücretine zam yaptı!

“Şu anda geçerli olan garanti kapsamı dışında pil servisi ücreti şubat 2023’ün sonuna kadar geçerli olmaya devam edecektir. 1 Mart 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere garanti kapsamı dışında pil servisi ücreti iPhone 14’ten önceki tüm iPhone modelleri için 540 artırılacaktır.”

Apple tedarikçisi alev alev yandı: Fiyatlar artacak mı?

Apple tedarikçisi alev alev yandı: Fiyatlar artacak mı?

Apple kablo tedarikçisi Foxlink’in Hindistan’ın Tirupati kentindeki fabrikasında yangın çıktı. İşte ayrıntılar!

iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11 ve iPhone X serisinde garanti dışındaki pil değişim ücreti 1.399 TL olarak yer alıyordu. Değişikliklerle birlikte ise bu ücret 1.939 TL oldu. Bunun yanı sıra iPhone 8 ve önceki modellerde pil değişim ücreti ise 1.559 TL şeklinde yer alıyor .

  • iPhone 13 serisi: 1939 TL
  • iPhone 12 serisi: 1939 TL
  • iPhone 11 serisi: 1939 TL
  • iPhone X serisi: 1939 TL
  • iPhone 8 serisi: 1559 TL
  • iPhone 7 serisi: 1559 TL
  • iPhone 6 serisi: 1559 TL
  • iPhone SE serisi: 1559 TL
Apple, iPhone pil değişim ücretine zam yaptı!

iPhone 14 serisi için şimdilik herhangi bir artış söz konusu değil. Bunun nedeni ise şirketin seriyi duyurduğu zaman pil değişim ücretini artırarak 99 dolara (2199 TL) yükseltmesi oluyor. Ayrıca Apple, artık Apple kullanıcılarının pil sağlıklarını ve kapasitelerini yönetmelerine izin veriyor.

Peki, siz iPhone pil değişim zam konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

YouTube video

SDNShiftdelete.net

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir