Salı, Temmuz 23

Apple karma gerçeklik başlığı için kabus sürüyor!

[ad_1]

Teknoloji devi Apple, yarattığı teknoloji ekosistemi ile kullanıcılarının vazgeçilmezi halini alıyor. Ürettiği ürünlerin en iyisi olması amacıyla yola çıkan şirket AR/VR başlıklar konusunda da ince eleyip sık dokuyor. Başlığın piyasaya çıkış tarihi birçok ertelemeye maruz kalmıştı. Görünen o ki bu durum devam edecek.

Apple Reality Pro, yazılım sorunları yaşıyor ve daha da gecikebilir

Apple karma gerçeklik başlığı, önemli kaynakların ifade ettiğine göre Apple Reality Pro ismiyle sahne alacak. Pandemi, çip krizi ve sonrasındaki ekonomik belirsizlik ortamı başlığın birçok kez ertelenmesine yol açtı. Son dönemde ise yazılım sorunları baş gösteriyor.

Apple Reality Pro

Önemli kaynaklar, geçtiğimiz aylarda başlığın Nisan ayında tanıtılacağını söylemişti. Ancak söylentilere göre ertelemeler silsilesi devam edecek. Apple haberlerinin önemli isimlerinden Ming-Chi Kuo, başlığın yazılım sorunlarıyla boğuştuğunu ve ertelenme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Kuo’ya göre bu yılın sonuna kadar 500 bin başlık anca üretilebilecek. Bu sayı, hedeflenenin çok gerisinde.

Biden imzayı attı: Apple Watch yasaklanıyor mu?

Biden imzayı attı: Apple Watch yasaklanıyor mu?

Apple Watch, patent ihlali yüzünden ABD’de yasaklanabilir. 2019’dan bu yana devam eden davada sonuç çıktı. İşte detaylar.

Daha önce elde edilen bilgilere göre Apple başlığı, en az 2 bin dolar seviyelerinde olabilecek. Cihaz  MacBook Pro’da kullanılan 96W adaptörden güç alacak. Cihaz, her biri TSMC tarafından üretilen biri 5nm, diğeri 4nm olmak üzere iki farklı işlemciye sahip olacak.

Apple Reality Pro

Reality One veya Reality Pro olarak adlandırılması beklenen Apple karma gerçeklik başlığı, biri iOS (rOS) tabanlı diğeri ise macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platform ile piyasaya sürülecek. Diğer yandan Apple, başlığın kullanımı sırasında ses olayını Airpods ile çözmeyi hedefliyor.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir