Salı, Nisan 23

Cumhurbaşkanı Tatar, Güzelyurt Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi:“KKTC Devleti, kendi evlatlarına sahip çıkmaya devam edecektir”


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güzelyurt Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Güzelyurt Meslek Lisesi Müdürü Rüstem Kal, öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Tatar yaptığı konuşmada, 19. İstanbul Gastronomi Festivali’nde ülkemizi temsil edip büyük başarılara imza atan Güzelyurt Meslek Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek başarılar diledi.

Önemli olanın, geleneklerimizi sürdürmek olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, büyüklerimizden öğrendiklerimizi unutmamamız ve kültürümüzü yaşatmamız gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar sözlerini şöyle sürdürdü; “Kıbrıs bir turizm adasıdır. Otellerimiz ve restoranlarımızda yetenekli aşçılara ihtiyaç vardır. Yemek pişirmek de bir meslek dalıdır, bu alanda da başarılı olacağınıza inancım tamdır. Daha fazla imkânı siz gençlere sunmak, Milli Eğitim Bakanlığı ve devletin görevidir. Size güveniyoruz. Sizin geleceğiniz, ülkemizin geleceği demektir.”

Deprem dolayısıyla yaşanan acının unutulmasının mümkün olmadığını da belirten Cumhurbaşkanı Tatar, bundan sonra artık 6 Şubat öncesi ve sonrasının olduğunu dile getirdi. Devletin, sıkıntıları aşmak için bütün imkânlarını seferber ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, hepimizin hem kendimize hem ailemize hem de ülkemize sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

“Bize sunulan fırsatları sonuna kadar değerlendirmeliyiz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalıyız. Bir meslek sahibi olabilmek için çaba göstermeliyiz. Size sunulan imkânlarla okulunuzda bu fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğinize olan inancım tamdır. KKTC Devleti, kendi evlatlarına sahip çıkmaya devam edecektir. Bu okulda farklı bölgelerden gelip eğitim alan öğrenciler de vardır. Bu güzel ortamda öğretmenleriniz sizi geleceğe hazırlamaktadır. Kıbrıs, dünyanın en güzel adalarından biridir. Güvenliğimiz, huzurumuz, denizimizin mavisi ve doğamızın yeşili, ülkemizin zenginliğidir.

Bu adada barış ve huzur içerisinde yaşamak bizim için bir erdemdir. Ülkemizin turizm potansiyeli oldukça yüksektir. Fırsatları değerlendirip mesleğinizde aranan kişi olmak, sizi başarıya götürecektir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, bütün öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

CB/BRTBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir