Salı, Temmuz 23

Dudak uçuklatıyor: Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün fiyatı belli oldu!

[ad_1]

Apple’ın uzun süredir AR/VR (karma gerçeklik) gözlük tanıtacağı biliniyor. Fakat bu konuyla ilgili genel olarak şirket ve analistler tarafından fazla bir bilgi şimdiye kadar paylaşılmadı. Bugün ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, AR/VR gözlüklerin segment ve fiyatlarıyla ilgili açıklamada bulundu. Peki, konuyla ilgili detaylar neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Apple AR/VR gözlükler, iki seviyede olacak

Apple analisti Ming- Chi Kuo, firmanın iki seviyede AR/VR gözlük pazara süreceğini duyurdu. Yani gözlükler, giriş ve üst segmentte olarak üretilecek. Ek olarak özelliklerine göre de fiyatlandırmalar da yapılacak.

Kuo’nun açıklamasına göre gözlüklerden üst segment olan Luxcaseict, giriş seviyesindeki ise Foxconn tarafından üretilecek. Kuo, ayrıca kulaklıkların gelecek sene değil de 2025 yılında tanıtacağını belirtti.

Apple karma gerçeklik başlığı için kabus sürüyor!

Apple karma gerçeklik başlığı için kabus sürüyor!

Yıllardır birçok söylentiye sahne olan karma gerçeklik başlığı Apple Reality Pro, sorunlar yüzünden yakın zamanda sahne alamayacak.

Ünlü analist, konuyla ilgili şu sözleri dile getirdi:

“Apple’ın ikinci nesil AR/MR gözlüğünün üst düzey ve düşük kaliteli iki modeli vardır. Üst düzey ve alt düzey, sırasıyla Luxcaseict ve Foxconn tarafından geliştirilip üretilecek. Her iki model için mevcut lansman programı muhtemelen 2025’te olacak.”

Öte yandan Kuo, ürünler için son derece pahalı olmasını beklediğini belirterek giriş seviyesi olan için 3 bin dolar(56.642,91 Türk Lirası), üst seviye için ise 5 bin dolar (94.404,85 Türk Lirası) olacağını belirtiyor. Fakat bunlarla ilgili kesinlik olmadığı belirtmek gerekiyor. Fiyat etiketi ve seviyeleri göz önüne alındığına göre gözlükler, klasik ve Pro olarak adlandırılacak.

Öte yandan belirtmek gerekiyor ki karma gerçeklik gözlükleri için şu anda teknik bir ön bilgi mevcut değil. Gelecek herhangi bir konuyla ilgili bilgilendirme yapmış olacağız.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple karma gerçeklik gözlüklerinin fiyatı ne kadar olur? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir