Salı, Temmuz 23

Evkaf depremzedelerin yanında

[ad_1]

Türkiye’de gerçekleşen deprem nedeniyle yaşadığı bölgelerden ve evlerinden ayrılmak zorunda kalan ailer KKTC’de misafir edilmeye devam ediyor.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nden yapılan açıklamada (Evkaf) depremzedeleriçin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi iş birliğinde gerçekleştirilen geniş kapsamlı yardım organizasyonunun ilk ayağının tamamlandığı açıklandı.

Açıklamada;

‘Kıyafet ve gıdadan oluşan hediye çekleri, titizlikle belirlenen listeler doğrultusunda yaklaşık 3500 depremzedeye Evkaf ekipleri ve Evkaf İyilik Gönüllüleri öncülüğünde teslim edildi. Açılan büyük yaralar, bizleri de derinden etkilemiştir. Ancak Anadolu ile aramızda bulunan ve dünden bugüne uzanan gönül köprüleri, hem Kıbrıs Türkü’nün umudunun artmasına hem de hiçbir zaman kendini yalnız hissetmemesine vesile olmuştur.
Bu durumda, gelenleri sadece misafir olarak değil, anamız, babamız, kardeşimiz, yani ailemiz olarak gördüğümüzü, bu duygularla bir nebze de olsa elimizden geleni yapmaya gayret ettiğimizi ifade etmek istiyoruz.’ denildi.[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir