Pazar, Mayıs 19

Huawei ilk akıllı otomobilini bu sene yollara çıkarıyor!

[ad_1]

Huawei ve DFSK Seres ortaklığıyla kurulan Aito markası Çin pazarına özel elektrikli ve hibrit otomobiller üretiyor. Son dönemde oldukça başarılı olan markanın modelleri, Huawei tarafından teknolojik olarak donatılıyor. Huawei ve Seres imzalı ilk akıllı otomobilin bu yıl içerisinde yollarda olması bekleniyor.

Huawei imzalı otomobiller yola çıkmaya hazırlanıyor

Huawei’nin otomobil biriminin CEO’su Yu Chengdong, AITO ana şirketi SERES ve diğer otomobil üreticileri ile işbirliği hakkında ayrıntıları paylaştı. Yu, modellerin birlikte çalıştıkları otomobil üreticileri tarafından ortaya konduğunun altının çizerken, Çinli üreticinin sadece akıllı otomobil çözümleri sunduğunu ifade etti.

Akıllı kokpit sistemleri Çinli üreticinin imzasını taşırken ürünle ilgili kararın yanı sıra üretim ve kullanıcı deneyimine ise otomobil üreticisi karar veriyor. Huawei ve Seres arasında da böyle bir iş birliği olduğu belirtilirken, AITO markasının akıllı otomobil konusunda önemli bir yeri olduğu belirtiliyor.

Huawei, Tesla Model Y rakibi elektrikli otomobilini tanıttı!

Huawei, Tesla Model Y rakibi elektrikli otomobilini tanıttı!

Huawei, bugün düzenlediği etkinlikte sürpriz yaparak özellikleri ve fiyatı ile elektrikli otomobil pazarını sallayan AITO M5 modelini tanıttı.

Huawei, iki şirket arasındaki ortaklığın uzun yıllar boyunca devam etmesini umuyor. Yu Chengdong, akıllı otomobil konusunda Huawei ile işbirliği yapan otomotiv şirketlerinin gelecekte Çinli üreticinin için birer orijinal ürün üreticisi (OEM) hâline geleceğini ifade etti.

AITO’nun kendileri için oldukça önemli olduğunun altını çizen yönetici, her iki şirketin de otomobil için önemli düzeyde araştırma ve geliştirme çalışmaları yaptığını ifade etti. Huawei; tasarım, kalite, kullanıcı deneyimi ve güncellemeler için tüketici ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapıyor.

Huawei’nin araba üretecek vasıflara sahip olmadığı gibi birçok otomotiv şirketinin de benzer durumda olduğunu ifade eden Yu, bu süreçte ortaklıklara vurgu yapıyor. Şirketin bu süreçte akıllı yazılım, çipler, tasarım, deneyim, kalite kontrol ve daha fazlası için otomotiv şirketlerine destek olabileceğinin altı çiziliyor.

Huawei gibi diğer teknoloji şirketleri de önümüzdeki dönemde otomotiv sektöründe önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Peki siz teknoloji şirketlerinin otomobil üretimine dahil olması konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir