Pazar, Mayıs 19

IBM CEO’su, yapay zekanın iş gücünde yer alması için ‘iyi bir şey’ dedi

[ad_1]

Teknolojinin gelişmesinden son zamanlarda daha çok yapay zeka ön plana çıkmaya başladı. Yapay zekanın birden fazla olan becerisinden dolayı iş gücünün büyük bir kısmını ele geçireceği düşünülüyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olarak gösterilen IBM CEO’su Arvind Krishna, yaptığı bir açıklamada yapay zekanın iş gücünde yer almasının aslında iyi bir şey olduğunu açıkladı. Peki, bu durum nasıl mümkün olabilir? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

IBM CEO’su, yapay zekanın iş gücünde yer almasının ekonomik bir kazanç olacağını düşünüyor

Dünyanın en büyük bilişim teknoloji şirketi olarak gösterilen IBM’in CEO’su Arvind Krishna, yapay zekanın işletmeler için büyük yarar sağlayabileceğini düşünüyor. Krishna, yapay zekanın işletmelere işe alım ve terfilerde yardımcı olarak bilgi toplama işini gerçekleştireceğini ve insanların kısa sürede karar vermesinde destek olacağını açıkladı.

temsili görsel

Krishna, yapay zekanın bazı mesleklerde yapay zekanın insanlardan daha iyi iş çıkaracağını düşündüğünü de röportajında belirtti. Krishna’nın röportajında en çok dikkat çeken detay ise ekonomik kazançla ilgili oldu. CEO, işletmelerin yapay zeka çalışanları sayesinde elde ettiği kârın işçilere yansıtmayacağını açıklayarak bunun iyi bir şey olduğunu açıkladı.

Apple’ın yapay zeka yarışında atacağı adım belli oldu!

Apple’ın yapay zeka yarışında atacağı adım belli oldu!

Teknoloji devi Apple ‘ın yapay zeka yarışında nasıl ilerleyeceği belli oldu! Firma, mevcut ürün ve hizmetlerinde kullanacak.

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka destekli sohbet robotu ChatGPT, doktor ve avukatlık yeterliliği için girdiği sınavlarda geçerli not almayı başardı. Bu iki önemli meslek grubu dışında ek olarak müşteri temsilciliği, metin yazarlığı, senarist gibi meslek gruplarının da yapay zeka nedeniyle tehlikede olduğu düşünülüyor. Çünkü ChatGPT, birçok konuyla ilgili olarak özgün bir biçimde metin hazırlayabiliyor.

Öte yandan belirtmek gerekiyor ki Microsoft, kısa süre önce Bing arama motoruna yapay zeka desteği ekledi. Fakat Beta testine giren Bing kullanıcıları, ırkçı söz ve hakaretlere maruz kaldıklarını açıklayarak şikayette bulundu. Bu durum kısa süre içinde herkesin dikkatini çekti.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapay zekanın, iş gücünü ele geçirmesi mümkün mü? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir