Cuma, Haziran 14

Instagram kurucuları, yapay zeka destekli uygulaması Artifact’i herkes için açtı

[ad_1]

Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının öne çıkmasıyla birlikte internet kullanıcıları, haberleri buralardan takip etmeye başladı. Bu nedenle gazeteciler de platformlar üzerinde içerik üretir hale geldi. Instagram kurucuları tarafından aynı nedenle haber uygulaması Artifact ‘i geçen ay duyurdu. Şimdi ise uygulama herkes için açıldı ve kullanılır hale geldi. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Haber uygulaması Artifact artık herkes için kullanılabilir hale geldi!

Instagram kurucuları, Ocak ayında yeni haber uygulaması Artifact’ı duyurdu. Fakat henüz yeni olduğu için erişmek isteyenleri bekleme listesine alındı. Uygulama şu anda ise hem iOS hem de Android kullanıcıları için aynı anda ücretsiz oldu.

Aritfact arayüüz

Yapay zeka destekli haber uygulaması Artifact, diğer uygulamalarla birçok alanda benzerlik gösteriyor. Uygulama ilk açıldıktan sonra yapay zeka, kullanıcıdan 10 adet konu seçmesini istiyor ek olarak da tercih ettiğiniz haber kanallarını eklemeye izin veriyor.

Instagram, kimsenin sevmediği özelliği kaldırma kararı aldı

Instagram, kimsenin sevmediği özelliği kaldırma kararı aldı

Sosyal medya devi Instagram, Hikayeler’e emoji ile tepki verme özelliğini kaldırmayı düşünüyor! İşte detaylar…

Uygulama ekibi, ayrıca “önerilen” başlıklı bir bölüm de okuyucular için sunacak. Haber sonunda da önerinin geri bildirimiyle kullanımı özelleştirmeye çalışacak. Beğenilmediği durumlarda da daha iyi bir haber bulmak için çalışacak. Böylece Artifact kullanıcıların tercih ettiği alanlarda içeriklere ulaşmasını sağlıyor.

Artifact ekibi, ek olarak Instagram’dan tecrübeli olsalar ve bu konuda başarı gösterseler de yeni uygulamaları için geri bildirimleri göz ardı etmiyor. Diğer haber uygulamalarına göre daha sade ve kullanım açısından kolay uygulama yaparak deneyimi en iyi hale getirmek için uğraşıyorlar.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapay zeka destekli yeni haber uygulaması Artifact’ı indirdiniz mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir