Salı, Nisan 23

iPhone 15’in kamera ve ekran özellikleri ortaya çıktı!


Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden birisi olan Apple, iPhone 14 serisiyle yoluna dolu dizgin devam ederken bir yandan da iPhone 15 için hazırlıklarına devam ediyor. Bu yılın son çeyreğinde sahne alması beklenen iPhone 15 serisi birçok değilikliğe sahne olacak.

iPhone 15 serisi, M12 OLED panel ve 48 Megapiksel Sony IMX803 sensör ile sahne alacak

iPhone serileri bir klasik haline gelerek her yılın Eylül ayında sahne alıyor. Serinin çıkış tarihi yaklaştıkça sızıntı bilgiler de gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Revegnus adındaki bir kaynak, serinin iPhone 14 Pro Max’te kullanılan M12 OLED panel ile geleceğini söyledi. Ayrıca kaynak serinin ana kamerası olarak 48 Megapiksel Sony IMX803 sensörü olacağını belirtti.

iPhone 15 serisi

Peki seriden neler bekleniyor?

iPhone 15 Pro modellerinin, TSMC tarafından 3 nm üretim sürecinden geçerek daha performanslı ve verimli olan yeni nesil A17 Bionic işlemcilerle donatılması bekleniyor. Standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde ise mevcut A16 Bionic işlemciler kullanılacak.

iPhone 15 serisi

Son Apple Watch modellerine benzer şekilde iPhone 15 Pro, ekranın etrafında ultra ince çerçevelere sahip olacak. Yeni nesil telefonların ortaya çıkan ekran panelleri, daha ince çerçeveleri tanıtımdan önce ortaya koydu. Gelen bilgilere göre iPhone 15 Pro modelleri sadece 1,55 mm kalınlığında bir çerçeve ile karşımıza çıkacak. Bilindiği üzere şirket, Avrupa Birliği ile bu konu için uzun zamandır davalık durumdaydı.

Apple, iOS 17 ile iPhone kilit ekranını baştan tasarlıyor!

Apple, iOS 17 ile iPhone kilit ekranını baştan tasarlıyor!

iOS 17 ie iPhone’lar akıllı ekrana dönüşecek. Apple, kilit ekranını çok daha verimli hale getirmeyi planlıyor. İşte detaylar.

Apple, iPhone 14 Pro Max modeliyle birlikte akıllı telefon dünyasına Dynamic Island özelliğini tanıttı. Özellik çentik tasarımını bambaşka bir boyuta taşıdı ve diğer üreticiler bu özelliği kendilerine entegre etmeye çalışıyor. Apple ise bu sefer beklenen serinin tüm modellerinde bu özelliği sunmak istiyor.

iPhone 15 serisi

Son Apple Watch modellerine benzer şekilde iPhone 15 Pro, ekranın etrafında ultra ince çerçevelere sahip olacak. Yeni nesil telefonların ortaya çıkan ekran panelleri, daha ince çerçeveleri tanıtımdan önce ortaya koydu. Gelen bilgilere göre iPhone 15 Pro modelleri sadece 1,55 mm kalınlığında bir çerçeve ile karşımıza çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir