Perşembe, Nisan 11

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırıları sürüyor


İsrail, Gazze Şeridine yönelik saldırılarına hız kesmeden devam ediyor.

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında öldürülenlerin sayısının son 24 saatte 250 artarak 20 bin 674’e yükseldiğini açıkladı.

İsrail Gazze’yi 80 gündür vuruyor…

İsrail’in 7 Ekim’de başlattığı saldırıların son hedefi Gazze’deki El-Magazi Mülteci Kampı oldu. Hamas, İsrail katliamı nedeniyle aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 Filistinlinin öldürüldüğünü açıkladı.

İsrail, güvenli bölge olacağını iddia ettiği Han Yunus’a da saldırılarını sürdürüyor. Son hava saldırısında binalar enkaza döndü. 21 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı.

Öte yandan Times of Israel gazetesinin haberine göre ise Mısır, Hamas ile İsrail arasında “üç aşamalı ateşkes” teklifinde bulundu.

Buna göre ilk aşamada 3 veya 4 haftaya kadar uzatılabilecek şekilde 2 haftalık ateşkesin öngörüldüğü, bu aşamada kadınlar, çocuklar, yaşlı erkekler ve hastalar olmak üzere 40 İsrailli esirin serbest bırakılmasının planlandığı ifade edildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında öldürülenlerin sayısının son 24 saatte 250 artarak 20 bin 674’e yükseldiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü ise, Gazze Şeridi’ndeki sağlık sisteminin çökmesinin tam bir trajedi olduğu vurguladı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir