Salı, Temmuz 23

Katlanabilir telefonlar ne zaman ucuzlayacak?

[ad_1]

Katlanabilir akıllı telefonlar, mobil sektöründe önemli bir konu olmaya devam ediyor. Ancak Samsung’dan Oppo’ya kadar farklı şirketler tarafından sunulan modellerin fiyat etiketleri, normal akıllı telefonlardan daha pahalı. Ancak Oppo, katlanabilir telefon fiyatlarının bir süre daha ucuzlamayacağını düşünüyor.

Oppo açıkladı: Katlanabilir telefonlar pahalı olacak

Oppo’nun Satış ve Servisten Sorumlu Başkan Yardımcısı Billy Zhang, orta sınıf katlanabilir akıllı telefonlar için henüz doğru zaman olmadığını ifade etti. Katlanabilir cihazlar için gerekli olan malzeme, mühendislik ve donanım maliyeti, benzer özelliklere sahip alternatiflere göre önemli ölçüde daha pahalı.

Zhang, orta sınıf katlanabilir cihazın başarılı olması için yonga setinden ve ekrandan ödün verilmemesi gerektiğine inanıyor. Ancak, ekranın katlanabilir olması, anakartın da iki parça olmasını zorunlu kılıyor. Bu da çok daha farklı bir yonga seti tasarım ihtiyacı doğuruyor.

Samsung Galaxy S24+ çıkmayacak mı?

Samsung Galaxy S24+ çıkmayacak mı?

Samsung Galaxy S24+ hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Samsung, 6 katlanabilir model üzerinde çalışıyor.

Satış ve Servisten Sorumlu Başkan Yardımcısı, katlanabilir ürünlerin sevkiyatının fiyatların ucuzlamasındaki ana etken olacağına işaret etti. Satışların artması, tedarik zinciri açısından maliyetlerin düşürülmesine yol açacak. Ancak bunun da zaman alacağını söyledi.

Zhang ayrıca Oppo’nun ürün geliştirmede kullanıcı deneyimine öncelik verdiğini aktardı. Bundan dolayı da şirketin düşük fiyat için kaliteden ödün vermeyeceğinin altını çizdi. Yine de, diğer Çinli üreticilerin orta sınıf katlanabilir modeller üzerinde çalıştığını unutmamak lazım.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Son iddialara göre Samsung, 2024 yılında altı adet katlanabilir modeli duyurmak istiyor. Bu cihazlar arasında Galaxy Z Flex, Z Fold Ultra, Z Flip Ultra ve Z Tab yer alacak. Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip de bu serinin bir parçası olacak.

Siz katlanabilir telefon fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir