Çarşamba, Nisan 17

KTÖS Genel Sekreteri Maviş Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu’nda basın açıklaması yaptı


Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) okul öncesi eğitim kurumlarında greve gitti.

Sendika yetkilileri ayrıca Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu’nda basın açıklaması yaptı.

KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, Milli Eğitim BakanıÇavuşoğlu’nun okul binalarının güvenliğiyle ilgili hiçbir adım atmadığını ve eğitimde yaşanan sorunlara çözüm üretmediğini savunarak, son günlerde ortaya çıkan özel okullar nedeniyle gündem değiştirmek için Öğretmenler Yasası Değişiklik Tasarısı’nınMeclis gündemine taşındığını ileri sürdü.

Maviş, Bakanın özel okullardan devlet okullarına geçiş yapacağı bir dönemde, suni gündem yaratarak, öğretmenleri sokağa döktüğünü ifade ederek, bakanın kamu okullarında sorun varmış algısı yaratmaya veözel okullardan dönüşün önüne geçmeye çalıştığını savundu.

BRT

“Öğretmenin ve halkın gerçek gündemi nitelikli kamusal eğitimdir’ diyen Maviş, bu bağlamda KTÖS’ün her gün gerçek bir eğitim gündemini dile getireceğin ifade etti.

Maviş, sendikanın, okul öncesi eğitimin genel sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili Okul Öncesi Öğretmenlerinin İhtiyaçlarının Belirlenmesi isimli çalışma yaptığını, okul öncesi eğitimde tespitlerde bulunularak, alternatif çözüm önerilerini paylaştığınıda söyledi.

Sendika Yürütme Kurulu üyeleri Mebruke Diren ve Hamide Avcıbaşıise hazırlanan yazıyı okudu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir