Pazar, Haziran 16

Microsoft Bing yapay zekaya karakter tercihleri geldi! İşte seçenekler

[ad_1]

Yapay zekanın gelişmesiyle birçok teknoloji şirketi, bu konuda değişikliğe gitti. Microsoft da kısa önce arama motoru Bing’e yapay zeka ekledi. Microsoft, şimdi de Bing üzerindeki yapay zekanın kişilik değiştirmesi için kullanıcılara izin verecek. Peki, bu nasıl olacak ve seçenekler neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Microsoft Bing yapay zekanın kişiliği, farklı seçeneklerde tercih edilecek

Microsoft, kullanıcıların Bing üzerindeki yapay zekanın kişiliği üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacağını belirtmişti. Bugün Microsoft sorumlularından Mikhail Parakhin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bununla ilgili değişiklik yaptıklarını açıkladı.

Bu açıklamaya göre Microsoft Bing kullanıcıları, yapay zeka ile iletişim kurmadan önce karakter tercihinde bulunabilecek. Böylece yapay zekanın konuşma üslubu da kişiliğine göre değişkenlik gösterecek.

Tarayıcı rekabeti kızışıyor: Microsoft’un koltuğu sallantıda!

Tarayıcı rekabeti kızışıyor: Microsoft’un koltuğu sallantıda!

Statcounter, internet tarayıcısı pazarına ait güncel bir rapor yayınladı. Bu rapora göre en popüler ikinci tarayıcı unvanı tehlikede.

Kişiliklerin arasında yaratıcı, dengeli ve kesin modları yer alıyor. Yaratıcı modda özgün ve eğlenceli cevaplar, olgusal modda daha olgun ve özlü sözleri içeren cümleler, kesin modda ise daha sınırlı ve tekdüze cevaplar var.

Öte yandan bu modların gelmesi kullanıcıların yapay zekanın kullanım alanına göre değişkenlik gösterecek. Yapayı zekayı sadece eğlence amaçlı kullanan biri, eğlenceli modu seçerken herhangi bir konuyla ilgili araştırma yapacak bir başka kullanıcı ise kesin modu seçebilir.

Mikhail Parakhin, konuyla ilgili açıklamasında henüz bu özelliğin yeni sunulmaya başladığını ve kademeli olarak herkeste açılacağını belirtti. Şu anda yüzde 90 Bing kullanıcısı, kişilik ayarını yapıyor.

Öte yandan Microsoft, Bing üzerine ilk kez yapay zeka entegre ettikten sonra garip yanıtları nedeniyle dikkat çekti. Firma, garip yanıtlar veren yapay zekaya bu durumdan dolayı birtakım sınırlandırmalar getirmişti. Firma, şimdi ise yavaş yavaş bu sınırları kaldırarak yapay zekayı takip ediyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir