Salı, Temmuz 23

Oppo, Türkiye’deki mağazalarını kapatıyor!

[ad_1]

Ülkemizde pek çok yatırımı bulunan teknoloji şirketlerinden biri olan Oppo, uzun süredir Türkiye’de satış yapmakta zorlanıyordu. Genel olarak ülkemizdeki fiyat performans ürünlerinde geride kalan şirket hakkında çekilme iddiaları bulunuyor. Peki Oppo Türkiye kapanıyor mu? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Oppo Türkiye mağazaları kapanıyor!

Oppo, ülkemizde resmi hizmet vermeye başlarken pek çok yatırım haberleriyle gündem oldu. Ülkemizde akıllı telefon fabrikası açan şirket, pek çok üretimi buradan sağlayabiliyordu. Geçtiğimiz ay ise bu fabrikada kalifiye eleman bulunamaması ve küresel tedarik sorunları nedeniyle üretimin durdu. Şimdi ise Oppo, Türkiye’deki bazı şubelerini kapatıyor. Çekilme konusunda ise henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Bunun dışında uzun süredir Oppo’nun Türkiye’den çekileceği iddiaları gündemde. Örneğin Oppo Türkiye’nin PR ajansı ile olan sözleşmesinin üç ay önce bitmesine rağmen bu sözleşmenin yenilenmediği ve yeni PR ajansı ile anlaşılmadığı söylentileri bulunuyor. Son zamanlarda satış anlamında da başarısız olan şirket, ülkemize yaptıkları büyük yatırımlara rağmen çekiliyor olabilir.

Oppo Find N2 Flip, yazılım desteği ile Samsung’u geride bıraktı!

Oppo Find N2 Flip, yazılım desteği ile Samsung’u geride bıraktı!

Oppo, katlanabilir telefonu Find N2 Flip modeli ile yazılım desteği konusunda Samsung’u geride bırakacak. İşte detaylar

Ayrıca son zamanlarda ülkemizde satışa çıkmayan Oppo amiral gemileri bulunuyor. Bunun yerine Türkiye’deki faaliyetlerine orta segment telefonlar ile devam eden şirket, bu cihazlar için rekabet ettiği diğer firmalara göre daha fazla ücret talep ediyordu. Özet olarak satış başarısızlığı, artan maliyetler ve kalifiye eleman bulunamaması nedeniyle fabrika üretiminin durdurulması gibi sebepler Oppo’yu ülkemizden çekilmeye itiyor gibi gözüküyor.

Realme, Vivo, iQOO ve OnePlus markalarının sahibi olan BBK Electronics, aynı zamanda Oppo’nun da sahibi durumunda. Genel olarak ülkemizdeki pozisyonunda Oppo; akıllı telefon modelleri, akıllı saatler ve kablosuz kulaklıklar alanında Samsung ve Xiaomi ile rekabet etmeye çalışıyordu. Amiral gemisi rekabetine ülkemizde girmeyen şirket, önümüzdeki günlerde Türkiye’deki faaliyetlerini biraz daha düşük pazarlama bütçeleriyle yapabilir.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmaıyn.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir