Pazar, Mayıs 19

Riot Games MMO FPS oyunu yapıyor! Valorant evreninde geçecek

[ad_1]

League of Legends ve Valorant oyunlarıyla ülkemizde de olmak üzere büyük başarılar yakalayan Riot Games’in yeni oyunlar üzerinde çalışma yaptığını biliyoruz. League of Legends için spin-off tarzında oyunlar için çalışma yapan şirket, şimdi ise pek kimsenin beklemediği bir tarza adım atacak. Öyle ki Riot Games yeni oyun için iş alımları açtı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Riot Games yeni oyun çalışmalarına başladı!

Riot Games’in web sitesinde yayınlanan ilana göre şirket Destiny 2‘ye benzer bir yapıda yeni bir oyun yapıyor. Şirket, ”yayınlanmamış bir Ar-Ge ürünü” için oyun tasarımcısı arıyor. Ek olarak ilan ile birlikte “MMO FPS, Rekabetçi ve sezon odaklı ARPG oyunlarındaki modern ilerleme sistemlerinin derinliklerini bilen” biri aranıyor. Ayrıca “yayınlanmamış Ar-Ge ürünü” için diğer iş ilanlarında bir gereklilik olarak Unreal Engine oyun motoru deneyimi istenmesi de dikkatlerden kaçmadı.

destiny 2

Henüz Riot Games yeni oyununun neye benzediğini bilmesek de bu aranan özellikler yeni oyunun Destiny 2 gibi olacağını varsaymamıza izin veriyor. Ek olarak yeni yapım hakkında bazı iddialar mevcut. Bu iddialardan en dikkat çekeni yeni oyunun Valorant evreninde geçiyor oluşu. Riot Games popüler FPS rekabetçi oyunu Valorant ile büyük bir başarı elde etti. Bu sebeple yeni oyununda da Valorant evreninden ilerleyip bu başarıyı sürdürmek istemesi sürpriz olmaz.

Riot Games hacklendi! Kaynak kodları sızdırıldı

Riot Games hacklendi! Kaynak kodları sızdırıldı

Riot Games, siber saldırıya uğradığını ve iki oyunun kaynak kodlarının sızdırıldığını açıkladı. İşte ayrıntılar…

Destiny 2, genel hatlarıyla ve yakaladığı başarı sayesinde şu anda rakipsiz bir durumda. İçerik anlamında da sürekli olarak desteklenen yapım, MMO FPS türündeki en başarılı oyunlardan biri. Bunun farkında olan Riot Games’in bu alanda güçlü bir rakip olmak isteyebileceği ise bu iddiayı daha da güçlendiriyor. Yine de bunların birer iddia olduğunu ve sadece iş ilanları üzerinden yapılan tahminlerden oluştuğunu belirtmek gerekiyor.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Riot Games yeni oyun iddiaları doğru çıkarsa başarılı olabilir mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir