Pazartesi, Nisan 15

Sağlık Bakanı Altuğra, deprem bölgesinde görev alan Sağlık Bakanlığı’na bağlı ekiplere teşekkür belgesi takdim etti


Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, bakanlıkta düzenlenen törende deprem bölgesinde görev alan Sağlık Bakanlığı’na bağlı ekiplere teşekkür ederek belgelerini takdim etti.

Bakanlık açıklamasına göre belge taktim töreninde konuşma yapan Sağlık Bakanı Altuğra, 6 Şubatta meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ailelerine ise başsağlığı diledi.

Bakan Altuğra, Adıyaman’da afet bölgesine giden doktor, hemşire, paramedik, antropolog ve psikologlardan oluşan sağlık ekiplerinin büyük fedakârlıklar göstererek çalışmalara hayati katkılar sağladıklarını kaydetti.

Sağlık Bakanlığı ekiplerinin afet bölgesindeki çalışmalar sırasında ihtiyaç halinde tıbbi müdahale, cansız bedenlere ulaşıldığında kimlik tespitlerinin yapıldığını, kayıpları olan ailelere psikolojik destek verildiğini belirtti.

Bakan Altuğra, cenazelerin ülkeye geldiği andan itibaren 24 saat görev başında olan 112 Acil ekiplerine, Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne ulaştığı anda müdahaleye başlayan adli tıp uzmanı ve ekibine, Kayıp Şahıslar Komitesi DNA Laboratuvarı personeline içtenlikle teşekkür ettiğini vurguladı.

Adıyaman’da ve ülkede emek veren tüm ekiplerin sürecin çok önemli bir parçası olduklarını vurgulayan Bakan Altuğra, halen on binlerce kişinin cansız bedenlerine ulaşılamadığını, giden ekipler sayesinde aile yakınlarının en azından kayıplarının cansız bedenlerini alarak ülkemize gelebildiklerini, bu acı tabloda görev yapan tüm sağlık ekiplerine yürekten teşekkür ettiğini ifade etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir