Cumartesi, Temmuz 20

‘Şampiyon Melekler’ için ağıt

[ad_1]

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Adıyaman’daki otelin enkazında cansız bedenlerine ulaşılan Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol takımındaki öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan 35 kişinin acısı dinmedi.
Bülent Fevzioğlu’nun kaleme aldığı “Ağıt”ı, Turgay Salim Hoşsöz besteleyerek klip haline getirdi.

Depremde yitirilen “Şampiyon Melekler”in anıları ve ülkenin yaşadığı acıyı hafızalarda tutmayı amaçlayan ağıt, KKTC’deki medya kuruluşlarında yayınlanmaya başlandı.

Bülent Fevzioğlu, AA muhabirine, depremde yitirilen öğrenciler için bir şey yapma gereği hissettiğini ve her dizesi gözyaşları içinde yazılmış ağıtın bu şekilde ortaya çıktığını anlattı.

Deprem sonrası hem ana vatan Türkiye hem de KKTC’de oluşan büyük acının kendisini derinden etkilediğini vurgulayan Feyzioğlu, “Burada her evden birisinin tanıdığı veya yakınıydı bu çocuklar. Hepsini erken kaybettik. Yaşadığımız bu acının
gelecekte bilinmesi adına bu olaya duyarsız kalamadım ve hislerimi ağıta döktüm.” ifadesini kullandı.

Ağıdı notalara dökerek besteleyen ve klibini yapan Türk halk müziği sanatçısı Turgay Salim Hoşsöz ” İçimden geldiğince besteledim. Bunu yaparken tüm amacım o çocukların yani ‘Şampiyon Melekler’in anılarını yaşatmaktı.” ifadelerini kullandı.

Depremde kaybedilen öğrencilerin acısının, ülke genelinde yoğun ve derinden hissedildiğini kaydeden Hoşsöz, ağıtı bestelerken gözyaşlarından ötürü çok zorlandığını dile getirdi.[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir