Pazar, Haziran 16

Samsung açıkladı: Kameranız olması gerekenden daha yavaş!

[ad_1]

Akıllı telefonlarının kamerasını ön plana çıkarmasıyla bilinen Samsung, kamera uygulamasının olması gerektiğinden daha yavaş çalıştığını düşünüyor. Camera Assistant‘a yeni bir özellik getirerek çok daha hızlı çekimler yapmanıza izin verecek. İşte Quick Shutter Tap (Hızlı Deklanşör Dokunuşu) hakkında bilmeniz gerekenler.

Samsung kamerası Quick Shutter Tap ile hızlanıyor

Samsung’un Galaxy serisinde yer alan en gelişmiş kameralar bile yavaş çalışabilir. Koreli üretici ise bu sorunu Camera Assistant uygulamasına getirdiği Quick Shutter Tap adlı özellik ile çözmek istiyor. Yenilik, kullanıcıların deklanşöre bastıkları anda değil, deklanşöre dokundukları anda fotoğraf çekmelerini sağlayacak. Samsung, çekim süresinden “birkaç milisaniye” tasarruf edileceğini düşünüyor.

Quick Shutter Tap, Camera Assistant için kullanışlı olsa da, tüm Galaxy modellerinde mevcut olmayacak. Samsung, özelliği yalnızca birkaç modeline sunacağını söyledi. Ancak kullanıcılar, bu özelliğin tüm Galaxy modellerine gelmesi gerektiğini ve stok kamera uygulamasında olması gerektiğini düşünüyor.

OnePlus Nord 3 için geri sayım: Teknik özellikleri ve tanıtım tarihi belli oldu!

OnePlus Nord 3 için geri sayım: Teknik özellikleri ve tanıtım tarihi belli oldu!

Gelecek yaz haziran ayında tanıtılacak OnePlus Nord 3 teknik özellikleri ve tasarımı belli oldu! İşte detaylar…

Samsung, Quick Shutter Tap’a ek olarak Camera Assistant uygulamasındaki Capture Speed özelliğini de stok kamera uygulamasına getirmeye hazırlanıyor. Bu özellik, hareket eden nesneleri otomatik olarak algılayarak görüntü kalitesi yerine deklanşör hızına öncelik veriyor.

Bu iki kamera özelliğinin stok kamera uygulamasına eklenmesi Galaxy kullanıcıları için önemli bir fark yaratabilir. Samsung’un kameraları sektörün en iyileri arasında yer alsa da, bu iyileştirmeler kameraları daha da iyi hale getirecek.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Samsung’un daha hızlı yakalama sürelerine duyulan ihtiyacı fark etmesi ve bu sorunu çözmek için adımlar atması dikkat çekiyor. Ancak özelliklerin stok kamera uygulamasına gelip gelmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir