Salı, Nisan 23

Samsung’dan 9 çekirdekli işlemci! Galaxy S23 FE detayları netleşiyor


Samsung, Galaxy S23 serisinin uygun fiyatlı varyantı için çalışmalarını tamamladı. Geçtiğimiz aylarda bazı teknik özellikleri ortaya çıkan Samsung Galaxy S23 FE modelinin işlemcisi sızdırıldı. İşte detaylar…

Samsung, Galaxy S23 FE işlemcisi için kararını verdi

Sızdırılan bilgilere göre şirket, yeni modelinde Exynos 2300 modeline yer verecek. 9 çekirdekli olacağı belirtilen işlemcide 1 adet yüksek hızlı 3.09GHz ARM Cortex-X3, 4 adet 2.65GHz ARM Cortex-A715 ve 4 adet 2.1GHz ARM Cortex-A510 kullanılacak. Grafik arabiriminde ise AMD’nin RDNA2 mimarisiyle karşımıza çıkacak.

Samsung, Galaxy S23 FE işlemcisi için kararını verdi

SM-S919O model kodu ile tanıtılacağı belirtilen cihaz, üçlü kamera dizilimiyle kullanıcılara sunulacak. Galaxy S23 FE modelinde 50 Megapiksel ana kamera, bir adet ultra geniş açılı kamera ve periskop kameraya yer verilecek. Yeni modelin öz çekim kamerasının teknik özellikleri henüz bilinmiyor.

Xiaomi, 14 Pro ile tasarımı baştan aşağı değiştiriyor!

Xiaomi, 14 Pro ile tasarımı baştan aşağı değiştiriyor!

Xiaomi 14 Pro tasarımı nasıl olacak? Çinli üretici, çok daha yuvarlak bir çerçeveyi ve eğri ekranı benimseyecek.

Cihaz ile ilgili bir diğer önemli bilgi ise RAM ve depolama özellikleri. Şirket, 6 GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunacak. Galaxy S23 FE, depolama tarafında 128 GB ve 256 GB seçenekleriyle tanıtılacak.

Cihazın Android 13 tabanlı One UI 5.1 arayüzüyle geleceği sızıntılar arasında yer alıyor. Samsung, yeni modelinde 25W hızlı şarj teknolojisine sahip 4.500 mAh batarya kullanacak.

Galaxy S23 serisinin satışlarının durması nedeniyle uygun fiyatlı modelin beklenenden erken tanıtılacağı belirtiliyor. Samsung, Galaxy S23 FE modelini haziran ayında kullanıcıların beğenisine sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir