Pazar, Haziran 16

Sizi oyuna dahil eden PS VR 2 elimizde!

[ad_1]

CES 2023’te gördüğümüz ve fuarın en çok dikkat çeken markalardan biri olan Sony’nin yeni Playstation VR2 modelini inceledik.

Sizi oyuna dahil eden PS VR 2 elimizde!

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Sony‘nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü sahip olduğu özelliklerle dikkat çekiyor. İki adet 2000×2040 OLED ekrana sahip olan yeni PS VR2, 120 fps’ye kadar 4K HDR çözünürlük sunuyor. PS VR2 bu sayede oyun deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Yenilikçi PlayStation VR2 Sense teknolojisi, ince kulaklık titreşimleri, 3D ses teknolojisi, akıllı göz takibi, parmak dokunuşu algılama, dokunsal geri bildirim ve PS VR2 Sense kontrol cihazından gelen uyarlanabilir tetiklerle birlikte gerçek bir oyun deneyimi sunuyor.

110 derecelik görüş açısı sunan yeni sanal gerçeklik gözlüğü ekranını optimum deneyim için göz pozisyonunuza uyacak şekilde özelleştirmeniz de mümkün oluyor. Aynı zamanda gelişmiş göz takip sistemi ile gözlerin odaklandığı bölümdeki çözünürlük de artırılıyor.

Sony PS VR2 görüntü kalitesinin yanı sıra sunduğu ses özellikleriyle de oldukça başarılı. Tempest 3D AudioTech sistemi ile fısıltılardan silah sesine kadar birçok farklı sesi en iyi şekilde yansıtan cihaz, aynı zamanda kişinin hareketine göre seslerin yönünü de ayarlıyor.

Japon üreticinin yeni sanal gerçeklik gözlüğü aynı zamanda dokunma duyusuna da hitap ediyor. Gözlükte bulunan duyarlı titreşimler ile etrafınızda olup bitenler aynı şekilde yüzünüze de yansıyor. Dokunsal geri bilidirimler sayesinde PS VR2‘de kullanıcı deneyiminin bir üst seviyeye çıkarıldığını söyleyebiliriz. Aynı dokunsal bildirimlerin kontrol cihazında da sunulduğunu söylemekte yarar var.

Sony yeni sanal gerçeklik gözlüğü ile birlikte VR2’ye uygun bir çok yeni oyunu da piyasaya sürdü. Bu oyunları Playstation VR2 ile deneyimlemek gerçekten oldukça farklı bir his uyandırıyor. Peki siz PS VR2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir