Salı, Temmuz 23

Starbucks imzalı NFT’ler 20 dakikada tükendi!

[ad_1]

Bundan yaklaşık 1 sene kadar önce tüm kripto para sektörü NFT satışları ile çalkalanıyordu. Geleceğin teknolojisi olarak görülen meta evrenine giriş olarak görülen NFT’ler kripto paraların çöküşü ile birlikte popülerliğini de yitirmiş durumda. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bazı şirketlet NFT pazarına girmeye devam ediyor. Starbucks da bunlardan bir tanesi.

Starbucks, 20 dakikada 2 bin NFT satışı yaptı

Starbucks, her biri 100 dolar değerinde olan 2 bin dijital “pul”dan oluşan ilk ücretli NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. NFT’lerini “Yolculuk Pulları” olarak adlandıran Starbucks, sadece 20 dakika içerisinde tüm koleksiyonunu elden çıkarmayı başardı. Şirket böylelikle sadece 20 dakikada 200 bin dolarlık bir gelir elde etmiş oldu.

Starbucks NFT

Dünyaca ünlü kahve şirketi, NFT ve Web3 desteğini ilk olarak geçtiğimiz aralık ayında Starbucks Odyssey adlı yeni bir üyelik programı ile başlattı. Müşterilere ücretsiz içecek yükseltmeleri gibi avantajlar sağlayan mevcut Starbucks ödül programının bir uzantısı olan Odyssey, müşterilere satın alma işlemi yaparken yeni avantajlar ve farklı kahve deneyimleri sunmayı vadediyor.

Binance, saniyeler için NFT yaratan yapay zekayı duyurdu!

Binance, saniyeler için NFT yaratan yapay zekayı duyurdu!

Binance, Bicasso isimli yapay zekasını duyurdu. Bu araç sayesinde yapay zeka yardımıyla NFT yapmak mümkün olacak.

Odyssey programı, yüksek üyelik seviyelerinde bir Starbucks kahve çiftliği gezisi de dahil olmak üzere farklı avantajlara sahip. Bu süreçte bir NFT satın almak ise üyelere seviyelerini yükseltmek için kullanabilecekleri bir fırsat olarak sunuluyor. Bedava kahvenin ise olası ödüllerde yer almaması bir hayli düşündürücü.

Son dönemde onlarca büyük marka NFT pazarına girmiş durumda. Starbucks’ın ise bu NFT modasına biraz geç katıldığını söylemek yanlış olmaz. Ancak ilerleyen dönemde kripto paraların tekrar yükselmesi ile birlikte NFT değerleri de artacaktır.

Starbucks’ın önümüzdeki günlerde koleksiyonuna yeni NFT’ler ekleyip eklemeyeceğini ise bilmiyoruz. Ancak muhtemelen bu sayı 2 bin ile sınırlı kalmayacaktır. Peki siz Starbucks ve NFT satışı yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir