Salı, Nisan 23

Togg’un ikinci el satış ilanı gündem olmaya devam ediyor: İnceleme başlatıldı!


Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan ikinci el Togg ilanı, uzun bir süre boyunca gündemde kalmış ve birçok kişi tarafından konuşulmuştu. Dudak uçuklatan ikinci el satış fiyatıyla ilgileri üzerine çeken söz konusu ilan, resmi kurumları da inceleme yapmaya sevk etti. İşte detaylar

İkinci el Togg, sıfırının 3 katına satılıyor!

Togg’un ikinci el ilanı, 3,5 milyon Türk lirası tutarındaki satış fiyatıyla birlikte yayımlanmıştı. Sıfır bir Togg aracının 1 milyon 215 bin liralık satış fiyatının neredeyse 3 katı olan bu tutar, son derece dikkat çekici bulunmuştu. Henüz 600 km‘lik bir mesafe kateden Togg T10X‘in satış ilanı, mercek altına alındı.

T10X

RTÜK tarafından inceleme başlatıldı

İkinci el ilanıyla ilgili özel bir gazete tarafından yazılan haber içerisinde ilan muhatabı olarak RTÜK uzmanı bir isme işaret edilince RTÜK düğmeye bastı. Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’nun Başkanı Ebubekir Şahin’in yaptığı açıklamayla beraber konuyla ilgili inceleme başlatıldığı açıklandı.

Togg CEO’sundan yeni açıklama: Fiyatlar düşecek mi?

Togg CEO’sundan yeni açıklama: Fiyatlar düşecek mi?

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, T10X modelinin uluslararası pazardaki konumuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Ebubekir Şahin’in açıklamasının kapsamı şu şekilde:

KESK Konfederasyonu’na bağlı Haber Sen Şube Başkanı Sadık Canyurt isimli çalışanımızın yerli ve millî gururumuz TOGG üzerinden akıl almaz bir fiyat manipülasyonuna giriştiği yönündeki haberler üzerine konu ile ilgili inceleme başlatılmıştır.

Kısa bir süre önce gerçekleştirilen çekilişlerle birlikte alıcıyla buluşturan Togg ile ilgili her geçen gün yeni geliştirmeler aktarılmaya devam ediyor. Araç için istenen abartılı ikinci el fiyatının gelecekte hangi seviyede olacağı merak edilen noktalar arasında yer alıyor.

Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce bu durum nasıl sonuçlanacak? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir