Pazartesi, Nisan 15

”Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Konseri” gerçekleṣti – BRTK


”Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Konseri” bu akşam Gazimağusa da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleşti.

Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığına bağlı Devlet Opera ve Bale Koordinasyon Merkezi ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın, TC Büyükelçiliği himayelerinde düzenlenen konser büyük beğeni topladı.

130 kişilik ekiple sahnelenen gecede, Mücahit Marşı, Dağ Başını Duman Almış, Burası Muştur, İzmir Marşı, 10.Yıl Marşı gibi eserler seslendirilirken, tüm eserler alkışlar ve davetliler eşliğinde hep bir ağızdan söylendi.

Gecede Ankara ve İzmir Devlet Opera ve Balesi solistlerinin yanısıra DAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği programı korosu ve Otello Çok Sesli Korosu da yer aldı.

Gece sonunda kısa bir konuşma yapan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, geceyi düzenleyen ve katkı koyanlara yürekten teşekkürlerini sunarken “ Geleceğe güvenle bakıyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz” dedi ve Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve Milli Mücadele’nin unutulmaz isimleri Rauf Raif Denktaş ile Dr.Fazıl Küçük’ü rahmet ve şükranla andı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir