Perşembe, Nisan 11

Türkiye Özel Okullar Derneği’nden depremden etkilenen öğrenciler için burs imkanı!


Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerden sonra evler ve işyerleri dışında ek olarak okullar da büyük hasar gördü. Bunun üzerinde birçok kurum ve kuruluş da deprem nedeniyle hasara uğrayan illerdeki depremzedeler için birçok kişiyi ilgilendiren pozitif adımlar atmaya başladı. Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) de bunlardan biri oldu. TÖZOK, deprem yüzünden etkilenen binlerce öğrenciyi burs olarak okutacak.

TÖZOK, depremden etkilenen 23 bin 800 öğrenciyi burs ile okutacağını açıkladı

Türkiye Özel Okullar Derneği, bugün misafiröğrenci.org adlı web sitesinden ve Twitter hesabından yaptığı açıklamada deprem nedeniyle etkilenen 23 bin 800 öğrenciyi tam burs ile okutacaklarını açıkladı.

Türkiye Özel Okullar Derneği, Tüm Özel Kurumlar Derneği, Özel Öğretim Derneği, Özel Eğitim- Öğretim Derneği, Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği ve Ankara Eğitim Platformları tarafından yapılan ortak açıklamada burstan yararlanacak depremzede öğrenciler için 2182 özel okul kullanılacak. TÖZOK tarafından yapılan açıklamada aynı web sitesi üzerinden şehirlerin ve okulların kontenjanları görüntülenebiliyor.

Deprem bölgesinde salgın mı var? Açıklama geldi

Deprem bölgesinde salgın mı var? Açıklama geldi

Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesinde salgın var iddiası sosyal medyayı karıştırdı. İstanbul Tabip Odası açıklama yaptı.

Deprem nedeniyle etkilenen ve burs ile TÖZOK tarafından okutulacak öğrenciler, aynı zamanda ek olarak eğitim, yemek, kitap ve kırtasiye gibi giderleri de ortak açıklama yapılan kurumlar tarafından karşılanacak. Burstan yararlanacak öğrencilerin eğitim giderleri dışında barınma konusunda sorun yaşayan verliler için de gerekli imkan sağlanacak.

Depremde hasar gören öğrencilere burs sağlamak için evini, gelirini ve eğitim alma imkanını kaybetmiş öğrencilere öncelik verilecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Eğitim Meclisi Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“İlave olarak, velilerimizin desteği ile evlerde, yazlıklarda ya da otellerde barınma imkanı olmayan ailelere destek verilecek. Öncelik, evini, gelirini ve yüz yüze eğitim imkanını tamamen kaybetmiş ailelere verilecek. Proje koordinatörümüz Gökhan Ünlüer ve ekibi 7 gün 24 saatlik bir çalışma temposuyla sistemi sürekli geliştiriyorlar.

“Birkaç gün içerisinde çok daha yüksek kontenjan sayılarına ulaşmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında, dönem sonuna kadar verilecek bu desteğin uzun vadeli hale gelmesi için de çalışmalar yürütüyoruz. Yine özel öğretim kursları ve özel eğitim kurumları da birkaç gün içerisinde sisteme dahil olacaklar ve depremzede ailelere desteğimiz katlanarak artacak.”

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir