Salı, Nisan 23

WhatsApp, beklenen Telegram özelliğini test ediyor!


Telegram ve Signal uygulamalarındaki neredeyse tüm özellikleri kopyalayan Meta, yeni teknolojisini test etmeye başladı. WABetaInfo haberine göre WhatsApp, yakında kullanıcılara ekran paylaşma özelliği sunacak.

WhatsApp, ekran paylaşma özelliği için çalışmalarını tamamladı

Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme yayınlayan şirket, uygulama sürümünü test kullanıcıları için 2.23.11.19’a yükseltme imkanı sundu. Bazı tasarım değişiklikleriyle karşımıza çıkan yeni sürüm, çevrimiçi toplantılarda kullanılan ekran paylaşma özelliğine sahip.

WhatsApp, ekran paylaşma özelliği için çalışmalarını tamamladı

Yukarıda yer alan ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, arama çubuğunda bulunan yeni simgeye dokunduğunuzda ekranınızı paylaşabileceksiniz. Bu özelliğin Android‘in eski sürümlerinde ve grup aramalarında devre dışı bırakılabileceğini belirtelim.

WhatsApp’tan çok şaşırtan özellik! Telefon numarası tarih oluyor

WhatsApp’tan çok şaşırtan özellik! Telefon numarası tarih oluyor

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp gizliliği ve güvenliği sağlamak için kullanıcı adı özelliğini getiriyor.

Görüntülü arama sırasında ekran içeriğinizin sürekli olarak iletilmesine rağmen, işlemi istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Ayrıca, bu özellik yalnızca ekranınızın içeriğinin paylaşılmasına izin vermeniz durumunda etkinleştirilir.

Ekran paylaşım özelliğini web, masaüstü ve iOS sürümlerine ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Şirketin haziran ayında yeni özelliğini Android kullanıcılarına sunacağı tahmin ediliyor.

Android 2.23.11.19 için WhatsApp beta güncellemesini yükleyen bazı kullanıcılar, yeni alt gezinme çubuğuyla ilgili birkaç küçük değişiklik fark ettiklerini açıkladı. Artık alt gezinme çubuğundaki sekmeler sırasıyla Sohbetler, Çağrılar, Topluluklar ve Durum şeklinde listelenecek.

Siz yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir