Salı, Nisan 23

Xiaomi, 14 Pro ile tasarımı baştan aşağı değiştiriyor!


Xiaomi 14 Pro tasarımı ile seride yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Twitter’da ortaya çıkan prototip görüntülerine göre Çinli üretici, çok daha yuvarlak bir çerçeveye ve eğimli bir ekrana yer verecek. Peki Xiaomi 14 Pro’nun özellikleri nasıl olacak?

Xiaomi 14 Pro tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi model, tasarım tarafında farklı bir yaklaşımı benimsiyor. Daha dar çerçevelere yer verecek Xiaomi, ekrana gömülü bir selfie kamerası sunacak. Ayrıca “iPhone 15 Pro’ya kıyasla çerçevesiz ekran” hedefinde de bir adım daha atmış gibi görünüyor.

Xiaomi 14 Pro’nun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden gücünü alması bekleniyor. TSMC’nin 4nm mimarisiyle oluşturulan bu işlemci, önceki modele göre yüzde 35 performans artışı vadediyor. Daha önce ortaya çıkan Geekbench testleri, 14 Pro’nun 7256 puan aldığını göstermişti. Apple A16 çipinin 6275 puan aldığını düşünürsek bu oldukça etkileyici.

Xiaomi 14 Pro işlemcisi belli oldu! Performansıyla şaşırtacak

Xiaomi 14 Pro işlemcisi belli oldu! Performansıyla şaşırtacak

Bu yılın sonlarında gelmesi merakla beklenen Xiaomi 14 Pro hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Modelin işlemcisi şimdiden belli oldu.

Yeni modelin ayrıca 50W kablosuz hızlı şarj destekli 5000 mAh bataryadan beslenmesi bekleniyor. Daha önceki sızıntılar, 90W ve 120W oranlarına sahip iki farklı kablolu hızlı şarj seçeneğinin de olacağını gösterdi.

Xiaomi 14 Pro’da gelişmiş fotoğrafçılık yetenekleri sunması beklenen WLG Yüksek Lensli kameralar da dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler sunulacak. Yeni modelin önümüzde Kasım ayında görücüye çıkması bekleniyor.

Peki, siz Xiaomi 14 Pro tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir