Cuma, Haziran 14

3’üncü Cumhurbaşkanı Eroğlu vefat eden Bilgehan’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi

[ad_1]

3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, vefat eden Orhan Zihni Bilgehan’ın Kıbrıs Türk halkına değerli hizmetler vermiş bir hukukçu ve siyasetçi olduğuna dikkati çekerek, Bilgehan’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Eroğlu başsağlığı mesajında şunları kaydetti:
“Değerli büyüğümüz, UBP kurucularından, eski milletvekili, Bakan ve yargıçlarımızdan Orhan Zihni Bilgehan’ın ölümü bizleri üzüntüye boğmuştur.
Sağlık sorunları nedeniyle Orhan beyin cenazesine katılamadım ama özellikle genç nesillerin şunu bilmesinde yarar görüyorum.
1976 milletvekilliği seçimine UBP Gazimağusa listesinden birlikte girdiğimiz ve birlikte kazandığımız, aynı kabinede görev yaptığım Orhan Zihni Bilgehan daima çok değer verdiğim, saygı duyduğum bir şahsiyet olmuştur.
Rahmetlik Orhan bey, Kıbrıs Türk halkına hukukçu ve siyasetçi olarak çok değerli hizmetler vermiştir. Böylesi kişilerin hizmetleri asla unutulmamalı, akademisyenler ve medyamız tarafından halkımıza sunulmalıdır.
Geride hoş bir seda bırakarak ebediyete göçen Orhan Zihni Bilgehan’a Allah’tan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir