Cuma, Haziran 14

ABD’de etkili olan ağır kış şartları hayatı olumsuz etkiliyor

[ad_1]

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ağır kış şartları ile boğuşuyor.

ABD’nin batı, orta güney ve orta kuzey bölgelerini etkisi altına alan şiddetli kış şartları hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Ülkenin orta güneyindeki Oklahoma, Teksas ve Kansas’ta dün geceden bu yana en az 9 hortum olayının meydana geldiği, 14 yerde dolu yağışının rapor edildiği belirtildi. Hortumlarda şu ana kadar can kaybı yaşanmadığı, 12 kişinin yaralandığı, birçok ev ve iş yerinin zarar gördüğü kaydedildi.

Güneydeki kar ve yağmur fırtınasının bu akşam itibarıyla ülkenin orta kesiminden Indianapolis, Cincinnati ve Columbus bölgesine doğru kayacağı, o eyaletlerde de olası hortum ve kuvvetli rüzgarların yol açacağı hasar uyarısı yapıldı.

Oklahoma ve Ohio’yu etkileyen fırtına sisteminin, bugün kuzeydoğu bölgesine doğru ilerleyeceği, New York ve Boston şehirleri 10 santimetre ile yılın en fazla kar kalınlığını beklerken New York, Vermont, New Hampshire eyaletlerinin kuzey bölgelerinin 30 santimetreye kadar kar kalınlığı görebileceği ifade edildi.

ABD’de Ulusal Meteoroloji Servisi raporlarına göre ABD’nin New York kentinde sezonun en etkili kar fırtınalarından biri yaşanacak.
Fırtınanın ardından bu gece başlaması beklenen kar yağışının 5 ile 30 santimetre örtü bırakması öngörülüyor.[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir