Cuma, Haziran 14

Apple AR ve VR gözlük, iPhone’suz havadan yazı yazacak!

[ad_1]

Apple’ın uzun süredir karma gerçeklik gözlüğü tanıtacağı biliniyor. Hatta geçen gün ortaya çıkan haberlere göre şirket, hem uygun fiyatlı olacak klasik bir model hem de daha yüksek bir fiyatta üst sınıf olacak iki model sunacak. Bugün Apple analisti Mark Gurman’ın haberine göre Apple ekosistemi bozuluyor. Apple tarafından yeni çıkacak karma gerçeklik gözlükleri, herhangi bir iPhone modeline bağlanmadan havadan yazı yazacak. Peki, bu nasıl mümkün olacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Apple karma gerçeklik gözlüğü, iPhone olmadan havadan yazı yazacak

Mark Gurman’ın kaleme aldığı habere göre Apple’ın tanıtacağı karma gerçeklik gözlüğü herhangi bir iPhone modeline ihtiyaç duymayacak. Karma gerçeklik gözlükleri, iPhone modellerine ihtiyaç duymadan kurulabilecek ve kullanılabilecek.

Mark Gurman, konuyla ilgili paylaştığı yazıda karma gerçeklik gözlüğünün göz ve el hareketleriyle senkronize olarak metin yazabileceğini aktarıyor. Analist, Apple’ın bu konu üzerinde titizlikle çalıştığını ve bu konuda umutlu olduğunu belirtiyor.

Dudak uçuklatıyor: Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün fiyatı belli oldu!

Dudak uçuklatıyor: Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün fiyatı belli oldu!

Apple ‘ın iki yıl sonra pazara ilk kez sunacağı AR/VR gözlük fiyatı belli oldu! Ürünlerin fiyatı, dudak uçuklatıyor işte detaylar…

Ek olarak kullanıcılar, eğer isterlerse iPhone kullanarak da metin yazabileceğini belirtti. Yani karma gerçeklikte iPhone üzerinden metin yazmak, Apple ekosistemine bağlı değil daha çok kullanıcı tercihine göre olacak.

Apple, bu iki kulaklıktan ilkini muhtemelen bu yılın Haziran ayında yapılacak WWDC etkinliğinde tanıtacak. Diğer modeli ise 2024 ya da 2025 yılında görücüye çıkacak. Bu ürünlerle ilgili önceki sızıntılara Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple karma gerçeklik gözlüklerinden giriş seviyesi için 3 bin dolar (56.642,91 Türk Lirası), üst seviye için ise 5 bin dolar (94.404,85 Türk Lirası) olacağını belirtmişti.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple, ilerleyen zamanlarda tanıtacağı bu karma gerçeklik gözlükleriyle teknolojik devrim yaratacak mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir