Salı, Temmuz 23

Apple’dan yeni teknoloji: Body ID geliyor!

[ad_1]

Apple, özellikle akıllı saat modellerini sunduktan sonra sağlık alanındaki çalışmalarına daha fazla yöneldi. Bugün ortaya çıkan haberlere göre şirket, iPhone’lardaki Touch ID ve Face ID ötesinde bir sağlık teknolojisi üzerinde çalışıyor. Hatta Apple sağlık alanında yeni bir teknoloji için patent aldı. Peki, Apple’ın bu konudaki planları neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Apple sağlık teknolojisi, yüz ve vücut takibi yapacak

Apple’ın yeni aldığı sağlık teknolojisi patentine göre yüz ve vücut analizi yapan, insan sağlığıyla ilgili birçok konuyu takip edecek yeni bir teknoloji geliyor. Patente göre bu teknoloji, iPhone ile senkronize olacak ve cihaz sahibinin yüz ve vücut analizini takip edecek.

Yeni teknoloji, iPhone sahibinin kilo aldığı durumlarda bununla ilgili bilgilendirme yapacak ve uygun bir diyet listesi sunacak. Şimdilik Body ID olarak adlandırılan teknoloji, ek olarak kişinin yüzünün ve vücudunun görüntüsünü de ayrı ayrı kaydedecek. Böylece kilo aldığı durumlarda alnının yüzüne olan etkisi gibi küçük değişiklikler de takip edecek.

Apple, iPhone pil değişim ücretine zam yaptı!

Apple, iPhone pil değişim ücretine zam yaptı!

Teknoloji devi Apple, daha öncesinde belirttiği gibi iPhone modellerinde pil değişim ücretine zam yaptı. İşte detaylar!

Apple, bu teknolojiyle dünyanın en büyük sorunlarından biri olan obezite ile savaşacak. Fakat diyet listesi oluşturmak gibi özellikler, diyetisyenliğin önünü kapatabilir. Öte yandan patent henüz çok yeni ve Body ID olarak adlandırılsa da aslında bir ismi yok. Bu nedenle şirketin bu konuda ne gibi çalışmalar yapacağı ile ilgili konuşmak için de çok erken.

Firma, Apple Watch modelleri için de sağlık alanındaki çalışmalarını artırıyor. Daha önce ayrı zaman ve kullanıcılarda hamileliği ve iç kanamayı dolaylı yoldan fark eden saatler, sağlık alanındaki donanımlarıyla kendi pazarında öne çıkıyor. Apple, akıllı saat modellerinin bir de kan şekeri ölçmesi için çalışmalar yapıyor.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce teknolojisinin sağlık alanındaki çalışmaları nasıl ilerliyor? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir