Pazar, Mayıs 19

Binlerce yolcu mahsur kaldı: Lufthansa kesintiyi doğruladı!

[ad_1]

Lufthansa Havayolları’nın binlerce yolcusu Almanya’da mahsur kaldı. Frankfurt Havalimanı’na gidiş ve gelişler durdurulurken 120’den fazla uçak seferi iptal oldu. Yaklaşık 80 uçuşta da gecikme yaşandı. Şirket ise yaşanan kesintiyi Twitter üzerinden doğruladı.

Sistem arızası nedeniyle binlerce Lufthansa yolcusu mahsur!

Almanya’nın en büyük havayolu şirketlerinden Lufthansa talihsiz bir kaza yaşadı. Yanlışlıkla kesilen bir optik kablo uçak seferlerini aksatırken binlerce yolcunun da havalimanlarında mahsur kalmasına yol açtı. Bu nedenle 120’den fazla uçuş iptal oldu. Ülkenin en büyük havalimanı olarak hizmet veren, uluslararası seyahat için önemli bir havayolu merkezi olan Frankfurt’ta yolcular zor anlar yaşadı.

Bloomberg, Frankfurt’taki Deutsche Bahn tren istasyonunun inşaatı sırasında birkaç Deutsche Telekom AG fiber optik kablosunun kesildiğini bildirdi. Lufthansa ise sosyal medya hesabından kesinti ile ilgili açıklama yaptı. Şirket, kesintiden etkilenen yolcuları uygun tren seferlerine yönlendirerek veya farklı bir uçuş rezervasyonu tavsiyesinde bulunarak çözüm üretmeye çalıştı.

AirTag, havayolu şirketinin yalanını yakaladı!

AirTag, havayolu şirketinin yalanını yakaladı!

Uçak ile seyahat eden kadın valizlerin güvenliği hakkında yalan söylendiğini AirTag aracılığı ile kanıtlıyor.

Tüm uçuşlar askıya alındı

Lufthansa, gönderdiği bir e-postada “Frankfurt’taki inşaat çalışmaları sırasında bir telekomünikasyon servis sağlayıcısına ait fiber optik kablolar hasar gördü.” ifadelerini kullanarak kesintinin nedenini doğruladı. Ayrıca bu durumun en kısa sürede düzeltilmesi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

Buna ek olarak şirket, internet sitesinde Frankfurt’a yapılan tüm uçuşların askıya alındığını, Münih’e giriş ve çıkış yapan bazı uçuşların da iptal edildiğini belirterek, yolcuların havalimanına seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Yolcuların havalimanına gitmeden önce uçuş durumlarını kontrol etmeleri için uygulama üzerinden kontrol sağlamalarını veya internet sitesine başvurmalarını öneren şirket, “Yolcularımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz.” diyerek bir kez daha özür diledi.

Deutsche Telekom sözcüsü Peter Kespohl ise Bloomberg’e Telekom’un şimdiye kadar iki kabloyu tamir ettiğini ve diğerlerini onarmak için çalıştığını ancak sürecin ne kadar süreceğini belirtmediğini söyledi.

Öte yandan Lufthansa Grup bünyesinde bulunan Brussels Airlines, Austrian Airlines ve Eurowings’in de söz konusu arızadan etkilendiği belirtiliyor.[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir