Pazar, Mayıs 19

e-Nüfus ve e-Kimlik Sistemleri’nde güncelleme hazırlıkları tamamlandı

[ad_1]

“Dijital Dönüşüm” çalışmaları ve KKTC e-Devlet Programı kapsamında geliştirilen “e-Nüfus ve e-Kimlik Sistemleri’nde güncelleme hazırlıkları tamamlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı Nüfus Kayıt Dairesi Müdürlüğü ve Nüfus Baş Yazmanlığı, 10 Mart tarihi itibariyle hizmet kalitesini artırmak amacıyla yazılımların yeni versiyonuna geçileceğini duyurdu.

Açıklamada, 1-10 Mart tarihleri arasında sistem üzerinde geçiş çalışmaları yapılacağından, belirtilen tarihlerde “doğum kaydı, elektronik kimlik kartı, e-imza gibi işlemler için başvuru ve elektronik kimlik kartı, doğum ve ölüm belgeleri gibi hizmetlerin geçici bir süre verilemeyeceği belirtildi.

İlgili başvurular, 27 Şubat 2023 tarihine kadar Nüfus Kayıt Dairesi Müdürlüğü başta olmak üzere, tüm Kaymakamlık ve Bucaklar’da en geç saat: 13.00’e kadar yapabilecek. Dış Temsilcilikler’de ise 1-17 Mart tarihleri arasında geçici bir süre nüfus, kimlik ve e-imza hizmetleri verilmeyecek.

Dijital Dönüşüm çalışmalarının sistem üzerinde tamamlanmasının ardından 10 Mart Cuma günü itibari ile Nüfus Kayıt Dairesi Müdürlüğü’nde, 13 Mart Pazartesi günü itibari ile de tüm Kaymakamlıklar ve Bucaklarda yeni yazılım versiyonları ile verilmeye başlanacak.[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir