Cuma, Haziran 14

Gelecekten geliyor: Hyundai Elantra makyajlandı!

[ad_1]

Hem ülkemizde hem de Avrupa’da satışta olan Hyundai Elantra için makyaj zamanı geldi. Marka, anavatanı Güney Kore’de yaptığı sessiz sedasız bir tanıtım ile yeni makyajlı 2023 Elantra modelini tanıttı. Aracın isminin Güney Kore’de Avante olması sebebiyle tanıtım makyajlı Avante olarak gerçekleşti. Bu durum Fiat Egea modelinin Türkiye’de Egea, Avrupa da Tipo olarak satılmasıyla benzer nitelik taşıyor.

Makyajlı 2023 Elantra!

Marka, Güney Kore’de aile arası nikaha benzeyen sessiz sedasız bir tanıtım yaptı. Bu tanıtımda yenilenen Hyundai Elantra modelini gösterdi. Araç zaten son nesilde daha keskin ve sportif hatlara sahipti. Ancak Hyundai’nin füturistik tasarım dilinden nasibini alan Elantra bu makyaj işlemiyle “gelecekten gelen” tasarımını aynen yaşatmaya devam ediyor.

2023 makyajlı elantra

Değişim hareketi Elantra’nın ön ızgaraları ile başlıyor. N Line paketine geçtiğimiz sene sahip olan Elantra bu izleri standart modeline de taşıyor. Bu sayede kısalan ancak genişleyen ön panjur otomobile sportiflik katıyor. Izgaranın hemen üstüne getirilen boylu boyunca LED aydınlatma ise Elantra’nın premium havasına dokunuş yapıyor.

Nissan “robotaksi” testlerine başlıyor!

Nissan “robotaksi” testlerine başlıyor!

Nissan Çin’in Suzhou kentinde robotaksi testlerine başlayacağını belirtti. Şirket gelecekteki en büyük otonom taksi şirketi olmayı hedefliyor

Marka tasarımcıları Elantra modelini daha kaslı göstermek istediği için aracın kaput ve çamurluklarına yeni çizgiler ekledi. Bu yeni hatlar modelin füturistik havasını arttırmakla kalmayarak modele daha kaslı bir görünüm sundu. Ayrıca Hyundai’nin son dönemde tüm otomobillerine bu tarz çizgiler ekleyerek kendi imzalarını oluşturduklarını da söyleyebiliriz.

Makyajlı Elantra’nın arka kısmına yeni bir difüzör konduruldu. Böylece Elantra daha fazla ön plana çıkan sportif bir tampon tasarımına da sahip oldu. Egzoz çıkışlarını saran U şeklindeki gümüş çerçeve de arka tasarıma şık bir dokunuş yapıyor. Karakteristik stop lambaları ise bir önceki Elantra ile aynı kaldı.

Makyajlı Elantra’nın yan kısımlarına baktığımız da ise çamurluklar hariç her şeyin önceki model ile aynı olduğunu belirtebiliriz. Marka bu durumun doğal olduğunu belirtti. Çünkü Hyundai, Elantra’ya kapsamlı bir makyaj işlemi uygulamadıklarını, aracın ufak dokunuşlar ile ön plana çıkartıldığını belirtti.

Buna ek olarak, iç tasarımı da bir önceki model ile aynı kaldı. Makyajlı Elantra’nın ülkemize geliş tarihi belli değil. Ancak marka, Elantra ismiyle Avrupa müşterileri için bir lansman daha düzenledikten sonra bu tarihleri açıklayabilir.

Peki siz yeni Elantra hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni modeli beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir