Pazar, Mayıs 19

Google Drive, Docs, Sheets ve Slides’ın tasarımı değişti!

[ad_1]

Google, 2021 yılının sonuna doğru gerçekleşen Pixel etkinliğinde Android 12’yi de tanıttı. Burada Mobil Workspace uygulamalarının Material Design 3 tasarımını benimseyeceği söylendi. Daha sonra Gmail’de bunun gerçekleştiğini gördük. Bu değişimin diğer platformlara ulaşması uzun sürdü. Fakat bugün itibariyle Material You dizaynı Google Drive, Docs, Sheets ve Slides’ın da tasarımını değiştiriyor.

Material You dizaynı Drive, Docs, Sheets ve Slides’a geldi!

Google Drive:

Material You ile yeniden tasarlanan Google Drive, web üzerindeki Gmail’e oldukça benziyor. Özellikle dosyaların liste ve ızgara dizaynı ile yuvarlatılmış köşelere sahip yeni tasarımını görünce artık alıştığımız için yabancılık çekmiyoruz.

Drive’ım ve diğer benzer sayfa başlıklarının daha büyük yazıldığını görüyoruz. Ayrıca satırlar aralarına gelen ayraçlar da kaldırılmış durumda. Hemen altında ise dosyaları sıralamak için dosya türleri, son değiştirilme ve kişiler şeklinde filtreleme seçenekleri bulunuyor. Buna ek olarak yukarıda ve aşağıdaki görsellerde görebileceğiniz gibi birçok tasarım ve işlevsellik alanında değişim mevcut.

Material You

Google, yeni nesil kuantum işlemcilerini duyurdu! Çığır açacak

Google, yeni nesil kuantum işlemcilerini duyurdu! Çığır açacak

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden olan Google, yeni nesil kuantum işlemcilerini duyurdu. İşte detaylar!

Google Docs, Sheets ve Slides:

Google Docs (Dokümanlar), Sheets (E-Tablolar) ve Slides (Slaytlar) uygulamalarındaki göze çarpan ilk değişiklik hap şeklindeki açık mavi renkli araç çubuğu oluyor. Sağ alt tarafta bulunan öneriler butonu da köşeleri yumuşatılmış bir kare içerisinde yer alıyor. Bu değişikliklerin bir bölümünü aşağıdaki görsellerde bulabilirsiniz.

Google tarafından yapılan açıklamada Google Drive, Docs, Sheets ve Slides’a gelen bu yeni tasarımın önümüzdeki ay tüm kullanıcılarla paylaşılacağı söylendi. Tabii beta kullanıcıları bu süreçte de faydalanmaya devam edecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir