Pazar, Haziran 16

iOS için beklenen WhatsApp özellikleri kullanıma sunuldu!

[ad_1]

Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sunduğu yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini yükseltmeye devam ediyor. Son olarak iOS kullanıcıları için test edilen özellikler nihayet kullanıma sunuldu.

WhatsApp, resim içinde resim ve daha fazla özelliği kullanıma sundu!

WhatsApp’ın resim içinde resim özelliği, birisiyle görüntülü konuşma yaparken arkada başka bir uygulama kullanabilmenize olanak sağlıyor. Karşıdaki kişinin görüntüsü ise ekranın bir bölümünde yer alıyor. Daha önce Android‘de olan bu özellik, kısa süre önce beta kullanıcılarına sunularak test ediliyordu.

WhatsApp iOS güncellemesi

WhatsApp’ın kullanıcılar tarafından sevilen resim içinde resim özelliği, bugün tüm iOS kullanıcılarına sunuldu. Bunun yanı sıra iOS tarafı için farklı yenilikler de mevcut. Bunlardan birisi belge gönderirken başlık ekleme. Bu özellik de daha önce Android’de vardı.

WhatsApp kullanıcıları dikkat: Bunları yapmak yasaklanmanıza neden olabilir!

WhatsApp kullanıcıları dikkat: Bunları yapmak yasaklanmanıza neden olabilir!

Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yasaklanmanıza neden olabilecek hareketler neler? İşte ayrıntılar…

Öte yandan iOS cihazlarda WhatsApp gruplarındaki açıklama kısmının karakter sınırı da artırıldı Bir diğer özellikse profil fotoğrafı için. Öyle ki artık WhatsApp uygulamasından kişiselleştirilmiş bir avatar oluşturup, profil fotoğrafınız olarak kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar’dan Avatar bölümüne girin.

Yeni özelliklere erişmek için uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Bunun için App Store’dan WhatsApp’ın sayfasına girin. Sonrasında ise Güncelle butonuna tıklayarak Sürüm 23.3.77′ye yükseltin. Bu sürüm herkes için yayınlansa da güncelleme notlarında belirtildiği gibi, bazı kullanıcılar önümüzdeki haftalarda erişebilecek.

WhatsApp iOS'a gelen resim içinde resim özelliği.

iOS’taki WhatsApp kullanıcıları için halen test edilen bazı özellikler bulunuyor. Öyle ki bunlar arasında dosya boyutu ve medya gönderme sınırının artırılması da bulunuyor. 2 GB boyutunda dosya ve 100 tane medya gönderebileceksiniz. Bunun yakın zamanda kararlı sürüm ile tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

Peki sizler WhatsApp’ın iOS kullanıcıları için sunduğu yeni özellikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir