Pazar, Mayıs 19

Meta, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin çıkış tarihini açıkladı!

[ad_1]

Meta eski adıyla Facebook, isim değişikliğiyle birlikte sanal gerçeklik alanındaki çalışmalarını artırdı. Daha önce karma gerçeklik gözlüğü sunan şirket, şimdi de artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor. Firma, bu konuda iddialı açıklamalar yaparken çıkış tarihi hakkında da bilgi verdi. Peki Meta, artırılmış gerçeklik gözlüğünü ne zaman sunacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Meta, artırılmış gerçeklik gözlüklerini 2027 yılında sunacak!

Meta, The Verge’e verdiği röportajda artırılmış gerçeklik planlarından bahsetti. The Verge’ün haberine göre Meta, artırılmış ve sanal gerçeklik alanlarında ilerleyen dönemde birçok ürün sunacak.

temsili görsel, Mark Zuckerberg

Şirket, bu konuyla ilgili net bilgiyi yalnızca ilk artırılmış gerçeklik gözlükleri için verdi. Meta, 2027 yılında artırılmış gerçeklik gözlüklerini tanıtacak. Hatta firma, yeni tanıtacağı bu ürünle teknoloji dünyasında bir ‘iPhone’ kadar etki yaratacağını belirtti.

Meta yapay zeka asistanları oluşturuyor!

Meta yapay zeka asistanları oluşturuyor!

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketinin uzun vadede “yapay zeka karakterler” geliştirmeyi planladığını açıkladı.

Oldukça pahalı olması beklenen artırılmış gerçeklik gözlükleri, donanım açısından zenginleştirilmiş olacak. Meta’nın kısa süre önce çıkardığı Avatarlar, artırılmış gerçeklik gözlükleri sayesinde gerçek dünyaya yüksek kalitede hologramla yansıtılacak.

Öte yandan firmanın bu alandaki tüm çalışanları, 2024 yılında ürünü somut olarak test edecek. Yani şirket, 2024 yılında ürünü tamamlamış ve test ediyor hale getirecek.

Meta dışında Apple da AR ve VR gözlük konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Apple analisti Kuo’nun kısa süre önce yaptığı paylaşımlara göre şirket, iki segmentte iki ayrı AR ve VR gözlük tanıtacak.

Bu gözlüklerden giriş seviyesinde olan 3 bin dolar (56.642,91 Türk Lirası) diğeri ise 5 bin dolar (94.404,85 Türk Lirası) fiyat etiketine sahip olacak. Ek olarak gözlükler herhangi bir Apple ürününe bağlanmadan havadan el ve göz hareketleriyle yazı yazabilecek.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir