Pazar, Mayıs 19

Meta, Reels için beklenen değişikliği yayınladı!

[ad_1]

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi Meta, Reels’in daha fazla kullanılma çabalarını ikiye katlıyor. Instagram ve Facebook’un TikTok’a benzeyen kısa videolar oluşturma özelliği olan Reels, beklenen bir yeniliği nihayet alıyor. Meta, Facebook için Reels video süresi sınırının uzatılarak 90 saniyeye çıkacağını söyledi.

Facebook Reels süre sınırı 90 saniye olacak

Meta, platformdaki etkileşimi artırmak için Facebook için Reels‘in yeni özellikler alacağını duyurdu. En önemli değişikliklerden biri, Reels videolarının maksimum uzunluğunun 60 saniyeden 90 saniyeye çıkarılması oldu. Benzer bir yeniliğin geçtiğimiz Temmuz ayında Instagram Reels için uygulandığını hatırlatmak gerekiyor.

Facebook’taki Reels özelliğinin süre sınırının artması zaten beklenen bir yenilikti. Bu, kullanıcıların daha uzun ve daha ayrıntılı videolar oluşturmasına olanak tanıyacak. Ayrıca yaratıcılıklarını sergilemeleri için daha fazla süre sağlayacak.

Facebook ve Instagram için Mavi Tik dönemi resmen başladı! Nasıl başvuru yapılır?

Facebook ve Instagram için Mavi Tik dönemi resmen başladı! Nasıl başvuru yapılır?

Meta, bugün Facebook ve Instagram için Mavi Tik kullanan onaylı hesap özelliğini aktif etti. İşte detaylar…

Meta mevcut Memories (Anılar) olarak saklanan fotoğraf ve videolardan Reels oluşturmaya izin verecek. Bu, kullanıcıların eski içeriklerini yeniden kullanmalarına ve Reels videolarına dönüştürmelerine olanak tanıyacak.

Buna ek olarak Meta, kullanıcıların mevcut bir şablondaki videoları kendi içerikleriyle değiştirmelerine olanak tanıyan “trend şablonları” sunacak. Bu, kullanıcıların düzenleme ve prodüksiyon için çok fazla zaman harcamadan çok daha profesyonel Reels oluşturmalarını sağlayacak.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Yeni özelliklere ek olarak, Reels video sınırının hala TikTok’a göre çok kısa olduğunu belirtmek lazım. Geçtiğimiz aylarda video sınırını 10 dakikaya çıkaran TikTok, Instagram’a ek olarak YouTube ile de savaşa girmiş durumda.

Peki sizler Reels süresi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir