Pazar, Mayıs 19

Snapdragon ile Android’de uydu bağlantısı dönemi!

[ad_1]

Apple tarafından duyurulduktan sonra damgasını vuran akıllı telefonlar için uydu bağlantı hizmeti, nihayet Qualcomm Snapdragon çiplerine de geliyor. MWC 2023 fuarında yeni teknolojisini sergileyen Qualcomm; Xiaomi, Oppo ve diğer üreticilerle birlikte Snapdragon uydu bağlantısını erişime açacak.

Snapdragon uydu bağlantısıyla iletişimde yeni çağ

Yonga üreticisi devi Qualcomm, ilk olarak Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2023’te uydu servis sağlayıcısı Iridium ile ortaklaşa geliştirdiği Snapdragon Satellite teknolojisini tanıttı. Barcelona’da gerçekleşen MWC 2023 fuarında ise bu teknolojisini detaylandırdı.

MWC 2023’teki açıklamaya göre Xiaomi, Oppo, Vivo, Motorola, Honor ve Nothing gibi akıllı telefon üreticileri, uydu iletişim teknolojisini mobil cihazlarına getirmek için çalışıyor. Bu teknoloji yakında piyasaya çıkacak RF modemlerde ve akıllı telefonlar için Snapdragon 8 ve 4 serisi işlemcilerde kullanılabilecek.

Snapdragon 8 Gen 2 destekli ilk katlanabilir akıllı telefon için geri sayım!

Snapdragon 8 Gen 2 destekli ilk katlanabilir akıllı telefon için geri sayım!

Akıllı telefon dünyasının yükselen isimlerinden Vivo, X Fold 2 modeliyle katlanabilir akıllı telefon yelpazesini genişletiyor.

Snapdragon uydu teknolojisinin Android modellerine dahil edilmesi, acil durumlarda iki yönlü mesajlaşmayı mümkün kılıyor. Bu da, standart hücresel ağların bulunmadığı kırsal bölgelerde bile iletişim kurma imkanı tanıyor.

Qualcomm Başkan Yardımcısı Francesco Grilli, “Küresel bir LEO takımyıldızını, Snapdragon Satellite’e entegre ediyoruz. İş ortaklarımız ise bunu yeni nesil cihazlara dahil ederek dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarına sunabilecek” dedi.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Uydu iletişim teknolojisinin akıllı telefonlara dahil edilmesi tamamen yeni değil. Apple, bu özelliği iPhone 14 serisinde kullanıma açtı. Kullanıcıların acil durumlarda uydu ağları üzerinden iletişim kurmasını mümkün kıldı.

Siz Snapdragon uydu bağlantısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir