Pazar, Haziran 16

Yeni Samsung akıllı saat için batarya müjdesi!

[ad_1]

Akıllı saat üreticilerinin belki de en büyük sıkıntısı pil ömrü. Çoğu gelişmiş akıllı saat kısa pil ömürleri nedeniyle her gün şarj edilmek zorunda. Batarya teknolojisi ise bu süreyi kısıtlayan en önemli faktör. Şirketler ise batarya kapasitelerini artırarak bu sorunu çözmeye çalışıyor.

Samsung Galaxy Watch 6 artan batarya kapasitesi ile geliyor

En önemli akıllı saat üreticilerinden biri olan Samsung, yakın zamanda yeni modelini tanıtacak. Yeni modeli geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine Ağustos ayında görmeyi bekliyoruz. Galaxy Watch 6 modeli yeni neslinde teknolojik gelişmelerin yanı sıra batarya kapasitesinde bir artış yaşayacak.

Ortaya çıkan görüntülere göre Samsung Galaxy Watch 6 daha fazla batarya kapasitesi ile karşımıza çıkacak. Yeni akıllı saat, sızdırılan sertifika görsellerine göre boyutlarına bağlı olarak 300 mAh ve 425 mAh bataryalara sahip olacak. Bu rakamların sırasıyla 40 ve 44 mm’lik iki versiyon için geçerli olduğunu belirtelim.

Powerbankler işsiz kaldı: 30.000 mAh bataryalı Samsung modeli gündem oldu!

Powerbankler işsiz kaldı: 30.000 mAh bataryalı Samsung modeli gündem oldu!

Samsung Galaxy A32 5G modelinin üzerinde çeşitli değişiklikler yapıldı ve pil kapasitesi 30.000 mAh seviyelerine çıkarıldı.

Samsung, Galaxy Watch 5 modellerinde 284 mAh ve 410 mAh’lık piller kullanıyordu. Rakamsal olarak bu miktarlar büyük bir fark ortaya koymuyor olsa da batarya kapasitesindeki artış ve yazılımsal güncelleme ile birlikte akıllı saatlere gözlre görünür oranda kullanım ömrü kazandırılabilir.

Samsung resmi olarak Galaxy Watch 5 saatler için 40’a saate kadar kullanım ömrü vadediyor. Bu da yaklaşık olarak bir buçuk günlük bir kullanıma tekabül ediyor. Batarya kapasitesindeki artış ve olası bir yazılım güncellemesi ile Samsung muhtemelen yeni saatinde 48 saate kadar bir pil ömrü iddiasında bulunabilir.

Güney Koreli üreticinin Galaxy Watch 6 modelleri için bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkarken, 590 mAh bataryaya sahip Galaxy Watch 5 Pro’nun halefi için ise henüz yeni bir bilgi bulunmuyor. Yeni amiral gemisi akıllı saat modelinde de benzer şekilde bir batarya iyileştirmesi görebiliriz.

Samsung, yeni nesil ile birlikte akıllı saatlerinin kullanım ömrünü artırmak istiyor gibi görünüyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. İlgili videoyu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro neler yapabilir?

YouTube video

SDNShiftdelete.net

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir